Cel zawodowy, tę pozycję jako pierwszą (z dużym prawdopodobieństwem) pracodawca przeczyta w Twoim życiorysie zawodowym. Postaraj się, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, zanim zaczniesz tworzyć tę sekcję, dokładnie przeczytaj ofertę pracy. Cel zawodowy musi korespondować do konkretnych wymagań, które zostały określone w ogłoszeniu o pracę.
Cel zawodowy powinien znaleźć się na górze CV (w zależności od szablonu jaki wybierzesz, cel powinien być pod lub na równi z danymi osobowymi). Czytelnik w pierwszej kolejności powinien przeczytać tę sekcję, a po przeczytaniu mieć pewność że czyta CV kandydata, który wie czego chce, i że ma do czynienia z nie przypadkowym kandydatem który rozsyła swoje dokumenty aplikacyjne gdzie popadnie (mówiąc potocznie "w ciemno").
Jaka długość? Nie rozpisuj się za bardzo, 2 - 3 zdania to odpowiednia długość, pisz konkretnie, używaj słów kluczy. Bądź oszczędny w zbytnim rozpisywaniu się, do tego służy list motywacyjny. Cel jest tylko krótkim wstępem, jego zadaniem jest zainteresować czytelnika już na samym początku i zachęcić go do dalszego czytania CV.
Cel zawodowy powinien prezentować Twoją wizję na temat najbliższej przyszłości zawodowej (jaki masz cel i w jakim kierunku chcesz się rozwijać). Zastanów się, jakie cechy (umiejętności miękkie), umiejętności twarde (techniczne), doświadczenie czy licencje możesz uwzględnić (w 2-3 zdaniach), by pokazać, że jesteś po prostu bezkonkurencyjny.
Aby rozwiać jeszcze więcej wątpliwości jak powinna prezentować się omawiana rubryka, przygotowaliśmy dla Was kilka gotowych wzorów na różne stanowiska pracy m.in. sprzedawcy, studenta, pracownika biurowego, księgowej, kierowcy, pracownika produkcji i logistyka. Mamy nadzieję że ta dodatkowa wskazówka pozwoli Wam przygotować skuteczne CV.
Sprzedawca z pasją. 3 lata doświadczenia w doradztwie i sprzedaży w salonie renomowanego sprzętu sportowego i odzieży Rossignol. Doceniony i wyróżniony pracownik za wysokie wyniki sprzedażowe. W Państwa salonie chciałbym kontynuować pracę jako doradca i efektywny sprzedawca, utrzymując jak najwyższy standard obsługi klienta.
Inżynier teleinformatyki z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, z wysokimi zdolnościami analitycznymi i umiejętnością współpracy. Chciałbym rozwijać się zawodowo firmie o międzynarodowym zasięgu, wdrażającej nowoczesne rozwiązania informatyczne w branży telekomunikacyjnej.
Doświadczona sekretarka w międzynarodowej firmie, komunikatywna, o wysokiej kulturze osobistej, dokładna, z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Chciałabym wykorzystać zdobyte doświadczenie i umiejętności, oraz podąć się nowych wyzwań na stanowisku asystentki w biurze zarządu.
Księgowa z 3 letnim doświadczeniem pracy w Budimex S.A. Komunikatywna, ze zdolnością szybkiej adaptacji, samodzielna, z umiejętnością rozwiązywania problemów, z bardzo dobrym angielskim. Podejmie się nowych wyzwań w międzynarodowej przedsiębiorstwie budowlanym Skanska S.A..
Absolwent technikum, pracowity, dokładny, odpowiedzialny, z umiejętnością dobrej organizacji pracy. Chciałbym podjąć pracę w stabilnej firmie jako pracownik produkcji. Jestem gotowy na naukę i zdobycie nowego doświadczenia.
Kierowca międzynarodowy kat C+E z 5-letnim doświadczeniem. Dyspozycyjny, cierpliwy, opanowany, rozważny o wysokiej kulturze osobistej, biegle władający językiem niemieckim. Podejmie pracę w firmie transportowej Express Logistic.
Logistyk z 3-letnim doświadczeniem zdobytym w korporacji handlowej, operatywny, ze zdolnościami analitycznymi. Posiadający dużą umiejętność planowania prac związanych z przepływem towarów, kontrolą bieżących procesów i zarządzaniem zasobami ludzkimi. Podejmie się nowych wyzwań jako logistyk w ośrodku zarządzania transportem.
"Cel zawodowy" czy "Podsumowanie zawodowe"? Jaką rubrykę dodać w CV. Odpowiedź jest prosta jeżeli nie masz dużego doświadczenia to lepszą opcją jest "Cel zawodowy". Natomiast jeżeli posiadasz kilkuletnie doświadczenie możesz rozważyć dodanie na górze dokumentu kilka zdań (2-3 zdania) "Podsumowania zawodowego".
Możesz skorzystać z udostępnionych darmowych szablonów CV, dokumenty do pobrania znajdziesz na stronie głównej naszego serwisu, przejdź do szablony CV, wzory zostały zaprojektowane i napisane z użyciem programu MS Word 2013, są w pełni kompatybilne z tą wersją programu, pobrane szablony możesz bezpłatnie zapisać na swoim komputerze, a następnie dowolnie edytować. Pamiętaj o ostatecznej wersji swojego CV, chcesz być postrzegany jako profesjonalista, zapisz dokument do formatu PDF.
Życiorys zawodowy możesz napisać także z użyciem darmowego kreatora online, wystarczy wybrać wzór i rozpocząć pisanie, po zakończeniu tworzenia aplikacji, na swój komputer pobierasz gotowe CV w formacie PDF.
Zamierzasz użyć programu online do napisania życiorysu zawodowego (kreatora online do PDF na CVTOP)? Ty decydujesz jak zatytułujesz sekcję na górze CV. Podsumowanie czy Cel?
CVTOP © 2024 Polityka Prywatności i Pliki Cookies