zawód przyszłości

Zawody przyszłości!

nowa ropa

Nowa ropa!

REKLAMA

CV wzór pracownik fizyczny 2023

Szukasz pracy jako pracownik fizyczny i posiadasz doświadczenie zawodowe sklasyfikowane jako niewykwalifikowany, a chciałbyś pracować np. na budowie (przy remontach), w magazynie, czy przy pracach porządkowych, lub w handlu czy transporcie lub w innej branży. Ten artykuł może się okazać dla Ciebie pomocny.

Obowiązki pracownika fizycznego ze względu na miejsce pracy i specyfikę branży w różnych firmach mogą się różnić. Dlatego, zanim zaczniesz pisać CV pracownika dokładnie przeczytaj ofertę pracy, w umiejętnościach i doświadczeniu powinieneś się odnieść do wszystkich wymaganych obowiązków / umiejętności zawartych w ogłoszeniu o pracę. Pamiętaj, nie ma jednego uniwersalnego CV pasującego do wszystkich ofert pracy.

Bez względu na branżę pracownik fizyczny powinien posiadać zestaw cech, umiejętności niezbędnych do poprawnej i efektywnej realizacji powierzonych mu zadań. Osoba na tym stanowisku musi być przede wszystkim sprawna fizycznie o dobrej kondycji, zorganizowana, sumienna, dokładna, komunikatywna.

Jak wygląda idealny pracownik w oczach pracodawcy? Zestaw najczęściej powtarzających się cech pracownika które ceną pracodawcy: lojalność, pracowitość, uczciwość, zaangażowanie, komunikatywność.

pracownicy na budowie

Jakie elementy powinno zawierać CV pracownika fizycznego? (wzór i przykłady)

 1. Dane osobowe i kontaktowe:
  1. Imię i nazwisko (użyj większej czcionki).
  2. Dane kontaktowe - telefon, e-mail.
  3. Data urodzenia.
  4. Adres zamieszkania.

 2. Zdjęcie kandydata.
  Zazwyczaj jest tak że pracodawca chce widzieć kogo zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną, daj mu tę szansę. Osoby które dołączają swoją fotografię do CV (wybierają wzór ze zdjęciem) są lepiej postrzegane przez pracodawcę, pokazują że nie mają nic do ukrycia. Zdjęcie do CV zrób na neutralnym tle (najlepiej białe lub jasno szare), bądź naturalny i uśmiechnij się.

 3. Cel zawodowy (opcjonalnie) lub Podsumowanie zawodowe (opcjonalnie).
  Jeżeli nie posiadasz doświadczenia może się pokusić o dodanie zaraz pod danymi osobowymi rubryki "Cel zawodowy".
  Natomiast osoby z doświadczeniem mogą dodać sekcję "Podsumowanie zawodowe".
  Bez względu czy wybierzesz "Cel" czy "Podsumowanie", rubryka powinna być zbudowana z 2-3 zdań. Zawartość sekcji powinna bezpośrednio nawiązywać do konkretnej oferty pracy. Poniżej wzory rubryk.

  Przykład "Cel zawodowy" w CV pracownika fizycznego:

  Absolwent szkoły zawodowej z miłą chęcią podejmie pracę w hurtowni budowlanej na stanowisku pomocnik magazyniera. Jestem osobą wielozadaniową, zorganizowaną, koleżeńską, pracowitą. Powierzone mi zadania staram się wykonać z należyta starannością. Jestem gotowy na naukę i rozwój zawodowy.

  Przykład "Podsumowanie zawodowe" w CV pracownik fizyczny:

  Posiadam 2-letnie doświadczenie pracy w hurtowni z materiałami budowlanymi. Jestem pracownikiem wielozadaniowym, zorganizowanym, koleżeńskim, powierzone mi zadania wykonuje dokładnie i wydajnie. Ciesze się się dobrą kondycją i siłą fizyczną.
 4. Doświadczenie zawodowe.
  Przeczytaj uważnie ofertę pracy, opisz swoje doświadczenie odnosząc się bezpośrednio do wymienionych obowiązków w ogłoszeniu o prace. Pracodawca będzie mieć wrażenie, że czyta CV odpowiedniego kandydata. Jeśli dopiero ukończyłeś szkołę i brak Ci doświadczenia zawodowego, postaraj się znaleźć pasujące do oferty pracy obowiązki, które wykonywałeś np. na praktykach zawodowych czy podczas prac dorywczych np. pomoc sąsiedzka w rodzinie itp.

  Przykład "Dośwaidczenia zawodowego" w CV wzór pracownika fizycznego (pomocnik magazyniera):

  01/2019 - 01/2020
  Skład budowlany, Łódź
  Stanowisko: pomocnik magazyniera

  Najważniejsze obowiązki:
  1. przyjmowanie dostaw magazynowych, wyładowywanie towaru z samochodów ciężarowych;
  2. planowanie efektywnego wykorzystania przestrzeni placu i magazynu do rozmieszczenia towarów;
  3. rozkładanie, dźwiganie, przenoszenie, przewożenie towaru w magazynie i na placu;
  4. przygotowywanie zamówień dla klientów hurtowni i załadunek do aut dostawczych;
  5. obsługa wózka paletowego, wózka widłowego, układnic regałowych;
  6. monitorowanie stanu magazynowego, kompletowanie towaru, zgłaszanie uszkodzonych towarów do kierownika;
  7. współpraca z działem sprzedaży, działem logistycznym i zaopatrzenia.

  Wzór "Dośwaidczenia zawodowego" w CV pracownika fizycznego (pracownik ogólnobudowlany)

  08/2019 - 02/2020
  Remonty od A do Z, Piotrków Trybunalski
  Stanowisko: pracownik budowlany

  Najważniejsze obowiązki:
  1. prace wyburzeniowe i rozbiórkowe na potrzeby remontu z użyciem ręcznych elektronarzędzi;
  2. prace remontowe z wykorzystaniem profili i płyt gips-karton;
  3. szpachlowanie, gładzie, szlifowanie, malowanie;
  4. montaż stolarki budowlanej (drzwi i okna);
  5. wylewki podłogowe, kładzenie paneli, listwowanie;
  6. szacowanie i zakup materiałów budowlanych niezbędnych do przeprowadzenia zleconych prac.

 5. Edukacja.
  Wykształcenie może świadczyć o potencjale zawodowym i zdolnościach kandydata. Jeżeli jesteś kandydatem bez doświadczenia zawodowego, staraj się jak najlepiej dopracować sekcję Edukacja. Nie ograniczaj się wyłącznie do daty i nazwy szkoły. Napisz gdzie odbyłeś praktyki zawodowe i co tam robiłeś, dodatkowo możesz zamieścić informację jakie zadania realizowałeś na praktykach zawodowych. Ukończyłeś dodatkowe szkolenia? Idealnie, to odpowiednie miejsce, aby o tym napisać.

  Przykład (wzór) wyszktałcenia w CV pracownika budowlanego:

  2015 - 2018
  Zespół Szkół Zawodowych w Łodzi
  Tytuł zawodowy: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

 6. Dodatkowe umiejętności.
  Wypunktuj swoje mocne strony, wypisz swoje umiejętności miękkie i twarde. Następnie porównaj je z wymaganiami z oferty pracy i jako pierwsze wpisz te, które są zbieżne z wymaganiami.
  Każde stanowisko wymaga określonych umiejętności miękkich, podobne kompetencje mają zastosowanie praktycznie w na każdym stanowisku pracownika fizycznego. Do umiejętności miękkich uniwersalnych zaliczają się m.in.: komunikatywność, umiejętność rozwiązywania problemów, zdolność do pracy w zespole, umiejętność zarządzania czasem, samodzielność, dokładność.

  Przykładowe umiejętności w CV wzór pracownika fizycznego:

  1. uprawniania operatora wózka widłowego;
  2. uprawniania na obsługę burt samowyładowczych;
  3. czynne prawo jazdy kat. B;
  4. dobra kondycja fizyczna;
  5. dokładność, samodzielność, umiejętność zarządzania czasem;
  6. niekaralność.

 7. Zainteresowania.
  Ta rubryka sprawdzi się u osób które nie mają doświadczenia zawodowego.


 8. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  Na dole dokumentu powinna znaleźć się Twoja zgoda (Klauzula o ochronie danych osobowych) na przetwarzanie danych osobowych na potrzebę trwającej rekrutacji. CV wzór do pobrania (format MS WORD 2013 / DOCX) ze strony zawiera aktualną klauzulę (pełną wersję Rodo).


 9. Czytelny wzór CV i odpowiedni format PDF.
  Podane informacje powinny być zawarte w czytelnym i przejrzystym szablonie CV. Nie zamieszczaj nieistotnych informacji w swoim życiorysie zawodowym, postaraj się wszystkie ważne informacje zmieścić się na jednej stronie dokumentu. Pracodawcy często nie zaglądają na drugą stronę CV, a na całą analizę dokumentu przeznaczają średnio około 7 sekund.
  Zanim wyślesz swoje dokumenty aplikacyjne do pracodawcy (CV + list motywacyjny), sprawdź czy nie popełniłeś jakichś błędów (ortograficznych, stylistycznych itp.), czy dane kontaktowe są poprawne, koniecznie oba dokumenty zapisz do formatu PDF.

Gotowy CV wzór pracownika fizycznego MS WORD / DOCX do pobrania za darmo

Posiadasz zainstalowany program MS Word? Użyj udostępnionego szablonu CV do pisania swojego życiorysu zawodowego (pobierz za darmo i edytuj na swoim komputerze). Wzór został utworzony w programie Microsoft Word 2013.

cv wzór pracownika fizycznego - magazynier

Pobierz CV pracownika - DOCX MS WORD 2013

Co mogę jeszcze zrobić aby zwiększyć szanse na zdobycie pracy?

Przygotuj list motywacyjny.
Od czego zacząć pisanie listu motywacyjnego?
Przeczytaj uważnie ofertę pracy i zadaj sobie pytanie: Co możesz zaoferować firmie? Jakie umiejętności sprawiają, że ​​jesteś idealnym kandydatem na to konkretne stanowisko pracy?
List motywacyjny jest to rozwinięciem CV, napisz dlaczego chcesz pracować w danej firmie. Wymień swoje mocne strony (umiejętności, doświadczenie) o ile nawiązują do stanowiska zawodowego o które się starasz. Pamiętaj, że list motywacyjny jest dopełnieniem CV podczas poszukiwania pracy i pozwala kandydatowi podkreślić swoje najlepsze cechy potencjalnemu pracodawcy. Ważne aby czytelnik mógł łatwo znaleźć ważne dla niego informacje. Przejrzysty, zwięzły i konkretny list motywacyjny szybko pozostawi dobre wrażenie na czytelniku, pokazując, że jesteś zorganizowany i uporządkowany.

Napisz CV za pomcą darmowego programu online (za darmo - kreator PDF)

Potrzebujesz szybko napisać CV? Nie masz zainstalowanego zaawansowanego oprogramowania potrzebnego do formatowania dokumentów i zapisu do PDF. Udostępniliśmy bezpłatnie darmowy program (nic nie musisz instalować) tworzenie CV odbywa się w Twojej przeglądarce internetowej a Ty pobierasz na swój komputer gotowe CV w formacie PDF. Jak to działa? Wybierasz wzór dokumentu i przechodzisz do wypełniania formularza (rubryki Twojego CV), dostajesz fotografię. Jak już wszystkie dane zostały wprowadzone zapisujesz CV PDF na dysku swojego komputera. Prawda że to proste. Nasze szablony idealnie sprawdzą się m.in. na stanowisku pracownika fizycznego.

cv kreator darmowy online


Sprawdź jak działa prosty w obsłudze, szybki i całkowicie bezpłatny - kreator CV online.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)