zawód przyszłości

Zawody przyszłości!

nowa ropa

Nowa ropa!

REKLAMA

Kreator CV w języku niemieckim

Darmowy, bez logowania, szybki i prosty w obsłudze kreator CV. Przygotowanie dokumentu nie powinno zająć Ci dużo czasu. Do wyboru dwa szablony. Po wypełnieniu CV zapisywane jest w formacie PDF na komputerze użytkownika. Wybierz wzór i zacznij już teraz pisać życiorys zawodowy.

kreator CV po niemiecku za dramo online PDF

Napisz CV po niemiecku za darmo do PDF
Przejdź do kreatora CV

kreator CV po niemiecku za dramo online PDF

Kreator CV po niemiecku za darmo do PDF
Przejdź do kreatora CV


Korzystanie z kreatora Online - Polityka prywatności

Praca w Niemczech

dworzec w niemczech

Polacy jeszcze przed wejściem do Unii Europejskiej wyjeżdżali do pracy do Austrii, Belgi, Francji, Niemiec, Holandii, Włoch itd. W pracownikach z Polski widziano rzetelnych pracowników i dobrych fachowców.

Odkąd jesteśmy we Wspólnocie Europejskiej możemy podejmować tam pracę legalnie, zatrudnieni w oparciu o umowę pracy zawartą z zagranicznym (m.in. z Niemieckim) pracodawcą, umowę obejmującą ubezpieczenie i dostęp do świadczeń socjalnych.

Polacy w Niemczech podejmują pracę stałą lub sezonową. Przyczyną migracji oczywiście są atrakcyjne zarobki. Najwięcej rodaków mieszka i pracuje w zachodnich landach a także w Bawarii, Dolnej Saksonii, Badenii oraz Nadrenii. Na tych terenach jest najmniejsze bezrobocie i stosunkowo wysokie pensje.

Jakich pracowników najczęściej niemiecki pracodawca poszukuje?
Oto lista przykładowych zawodów: opiekun, budowlaniec, stolarz, rolnik, hotelarz, kucharz, informatyk, kierowca, spawacz, hydraulik, mechanik.

Powołując się na ostatnie dane, z pierwszego kwartału 2020 roku Federalnego Urzędu Statystycznego w Niemczech, coraz mniej polaków decyduje się pojęcie pracy za granicą (u naszego zachodniego sąsiada). Jednocześnie dodaje że Polacy podobnej wielkości wynagrodzenie są w stanie zarobić w swoim kraju, obejmując wyżej eksponowane stanowisko pracy, natomiast w Niemczech musieliby się zadowolić pracą nie wymagającą takich kompetencji.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)