zawód przyszłości

Zawody przyszłości!

nowa ropa

Nowa ropa!

REKLAMA

Dane - nowa ropa XXI wieku.


wydobywanie ropy naftowej


Dane to nowe paliwo, to nowa ropa XXI wieku. Istnieje analogia pomiędzy wydobywaniem ropy i wydobywaniu danych oraz wykorzystaniu tych danych do osiągania korzyści.
Wiek XXI to wiek gospodarki cyfrowej, w której dane są tak cenne, jak złoża ropy w wieku dwudziestym i wcześniejszym.

Dane to klucz do płynnego funkcjonowania firm i instytucji. Bez zbiorów danych postęp w każdej dziedzinie zostałby zatrzymany. Wiele firm zdało sobie sprawę z wagi danych i ich infrastruktura jest traktowana jak cenne aktywa.

Wykorzystanie danych wewnętrznych w zestawieniu z danymi zewnętrznymi, daje ogromne możliwości każdej firmie na tworzenie nowych produktów i usług w różnych sektorach gospodarki.

Firmy, które z powodzeniem połączyły duże zbiory danych, siłę ludzkiego umysłu i technologię, mogą się szybko rozwijać. Takie podejście do biznesu pozwala firmom oszczędzać czas oraz wykluczyć uprzedzenia które mogą wynikać z interpretacji danych przez naukowców i analityków biznesowych.

Sztuczna inteligencja i Big Data

Połączenie sztucznej inteligencji z dużymi zbiorami danych otwiera drogę do nowych możliwości.

Inteligentne oprogramowanie, które analizuje dane do rozwiązywania problemów, udzielając odpowiedzi ma zastosowanie nie tylko w biznesie ale również jest wykorzystywane w badaniach, edukacji, medycynie.

Przykładowo sztuczna inteligencja na podstawie tysięcy danych, analizując obrazowe wyniki badań, może szybciej i skuteczniej wykryć raka niż robią to lekarze. Program z powodzeniem działa już w Chinach.


analiza projektowanie tablica


Big Data przykłady innych zastosowań

 • Prognozowanie kariery zawodowej.
  Analiza dokumentów / dziennika każdego ucznia pomaga zrozumieć mocne i słabe strony każdego z nich. Pomaga również określić, która ścieżka kariery byłaby najbardziej dla niego odpowiednia.
 • Służba zdrowia / medycyna.
  Duże zbiory danych obniżają koszty leczenia, m.in. po przez brak konieczności przeprowadzenia niepotrzebnej diagnozy. Dzięki danym mżna unikać chorób, zapobiegać oraz wykrywać te które są we wczesnych stadiach. Dzieki wykorzystaniu Big Data ​​leczenie jest łatwiejsze i skuteczniejsze.
 • Transport.
  Big Data wykorzystywana jest m.in. przez mapy Google. Aby transport był bardziej wydajny i łatwy, dzięki aplikacji dowiemy się o najszybszej czy najkrótszej trasie. Dane pochodzą od innych użytkowników drogi, to pomaga określić ruch w czasie rzeczywistym.
 • Bankowość.
  Na podstawie badań i analizy danych opartych na podstawie zachowań klientów banku można np. ocenić ryzyko kredytowe, przygotować nowe dochodowe produkty bankowe, itp.
 • Media i rozrywka.
  Najprostszym przykładem są media społecznościowe czy serwisy z muzyką czy z filmem. Dane są wykorzystywane do przewidywania zainteresowań odbiorców i skutecznego kierowania dopasowanych reklam.
 • Prognozowanie pogody.
  Prognozowanie pogody krótko terminowej czy długoterminowej wymaga analizy ogromnej ilości danych z uwzględnieniem obszaru jaki ma dotyczyć to prognoza. Wykorzystywane do tego celu są modele hydrodynamiczne atmosfery, cała analiza odbywa się z pomocą dużej mocy obliczeniowej komputerów.

Pracuj jako Analityk Big Data

Chcesz mieć dostęp dużej ilości danych? Uczestniczyć w procesie budowania firmy z użyciem Big Data. Może warto wyznaczyć sobie wyznaczyć nowy cel zawodowy o kierunku Analityk Big Data. To zawód przyszłości. Ten cytat powinien Ciebie przekonać: "kto ma dostęp do danych ten ma bogactwo i perspektywiczną przyszłość".


analityk big data

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)